Praca mury / elewacje oferty

  • Filtry Wybrano filtry

Brak wyników spełniających Twoje kryteria wyszukiwania

Sprawdź poprawność albo spróbuj bardziej ogólnego zapytania

Chcesz na bieżąco byc poinformowanym o nowych ofertach pracy? - Zapisz parametry

Szukasz pracownika, pracy ?

Stwórz swój profil Specjalisty, Pracodawcy - publikuj ogłoszenia wysyłaj swoje CV !

Załóż konto

 

 Najpopularniejsze oferty dla: mury / elewcje

Murarz, Ściany zewnętrzne, ocieplenia , ocieplenia wielopowierzchniowe, tynki zewnętrzne , praca przy elewacji, montaż rusztowań podestów, bramy, ogrodzenia.

 

Praca jako murarz polega na wznoszeniu nowych budynków, renowacji już obecnych i wprowadzaniu obowiązkowych przeróbek. Aby móc pracować w zawodzie murarza, konieczne jest posiadanie umiejętności posługiwania się rozmaitymi narzędziami i urządzeniami. Do wykonywania zawodu potrzebne jest ukończenie zasadniczej szkoły zawodowej o odpowiedniej specjalności i odbycie praktyk kierunkowych.
Do głównych obowiązków murarza należy tworzenie murów nośnych, stawianie ścianek działowych, transport materiałów, analiza rysunków technicznych, wykonywanie robót towarzyszących, współpraca z zespołem.
Praca w zawodzie murarza wymaga bycia dokładnym, wytrwałym i sprawnym manualnie. Dobry murarz jest sprawny fizycznie i ma dużą siłę.

 

Mury/elewacje – oferty pracy

Zawody zwierające się w tej kategorii to te, które są związane stricte z budynkami. Najpopularniejsze tutaj oferty pracy to np. murarz, monter rusztowań, tynkarz maszynowy, praca przy elewacji, ocieplenia itp.
Pracodawca często potrzebuje zgranej, współpracującej już wcześniej ze sobą grupy pracowników, a nie pojedynczego murarza.
Przykład takiego ogłoszenia: „szukam brygady do docieplenia elewacji”. Na stronie PracownikBudowlany.pl możesz przy wstawianej ofercie zamieścić informację, która od razu rzuci się w oczy – obok oznaczenia „praca” dołączyć znacznik „zatrudnię brygadę/firmę”. Pamiętaj o najważniejszym – zawsze dołączaj informację o tym, ile mniej więcej będzie wynosić wynagrodzenie.
Na stanowisku murarz zarobki wynoszą średnio 4900 zł brutto, a maksymalna kwota, jaką może zarabiać ten pracownik fizyczny, to nawet 6000 zł. Atrakcyjne benefity, jakie możesz zaoferować swoim pracownikom na tym stanowisku, to np. ubezpieczenie na życie, dofinansowanie codziennych posiłków podczas godzin pracy albo samochód osobowy do prywatnego użytku.

 

Murarz – praca

Murarz to osoba odpowiednio wykwalifikowana do wznoszenia ścian z cegieł, kamieni, elementów betonowych, gipsowych, ceramicznych i innych materiałów.
Oprócz tego może wykonywać także schody, filary czy stropy i układać na ścianach elewacje. Prace murarskie odbywają się głównie na placach budowy oraz w remontowanych budynkach. Wykonywane są one zależnie od wielkości danej budowy przez większe albo mniejsze brygady robotników.
Mniejsze prace trwają przy udziale jednego murarza i jego pomocnika. Zadaniem tego drugiego jest przygotowanie zaprawy w betoniarce i dostarczenie jej na określone miejsce budowy. Inne zadania murarza to także usuwanie ubytków ścian, tworzenie kolumn i złożonych sklepień łuków, przygotowywanie tynków tradycyjnych, wykonywanie podkładów pod tynki szlachetne itd.
W tej pracy używa się także określonych narzędzi, a są to m.in. kielnia – do nakładania i rozprowadzania zaprawy, młotek murarski – do rozbijania cegieł, paca do zapraw – do wygładzania nałożonej masy itp.

 

Tynkarz – praca

Zawód tynkarza skupia się na nakładaniu warstw tynkarskich (wapiennych, cementowych, alabastrowych) oraz tynków suchych (np. płyt gipsowych) na ściany i stropy budowli. Jego najważniejszą funkcją jest wykonywanie tynków cementowo-wapiennych lub zapraw z innych materiałów.
W związku z tym musi znać poszczególne rodzaje składników, z których wykonuje mieszaniny.
W pracach tynkarskich chodzi również o wcześniejsze przygotowanie budynku do dalszych zabiegów – trzeba zamurować ubytki w ścianach i stropach, co może wykonać również pomocnik tynkarza. Następnie należy zamocować listwy, aby wyznaczyć powierzchnię i krawędzie tynku. Potem można nakładać zaprawę ręcznie, a w przypadku tynkarzy maszynowych – przy użyciu maszyn, tzw. końcówek tynkarskich i zacieraczek.
Jeśli interesują cię zarobki w tym zawodzie, tutaj możesz zaczerpnąć takiej informacji. Mediana zarobków tynkarza wynosi około 4100 zł brutto. Najbardziej atrakcyjne wynagrodzenie to 5400 zł brutto, jednak dostaje je mniej niż 25% fachowców z tej profesji.

 

Zatrudnię:

murarzy, pracowników do ociepleń, elewacji, monterów rusztowań, zabudowy KG

dodaj darmową ofertę pracy 

Zatrudnię murarzy / elewcje / rusztowania / ocieplenia