Praca zbrojarz / betoniarz oferty

  • Filtry Wybrano filtry

Brak wyników spełniających Twoje kryteria wyszukiwania

Sprawdź poprawność albo spróbuj bardziej ogólnego zapytania

Chcesz na bieżąco byc poinformowanym o nowych ofertach pracy? - Zapisz parametry

Szukasz pracownika, pracy ?

Stwórz swój profil Specjalisty, Pracodawcy - publikuj ogłoszenia wysyłaj swoje CV !

Załóż konto

 

Najpopularniejsze oferty dla: kierowca / logistyka

betoniarz, zbrojarz , monter konstrukcji żelbetonowych, praca przy fundamentach, konstrukcje betonowe, monter szalunków

 

Praca dla zbrojarza lub betoniarza? Ofert pracy dla tych specjalistów jest mnóstwo. Najczęściej oferują ją firmy budowlane. Fachowcy potrzebni są również w przedsiębiorstwach wytwarzających elementy betonowe oraz żelbetowe, najczęściej bezpośrednio na placu budowy. Oferty pracy dla tych stanowisk nierzadko zaznaczają, że wymagają pracy zmianowej.
Zbrojarz to pracownik odpowiedzialny za przygotowanie stali zbrojeniowej oraz montowanie szkieletów zbrojeniowych. Głównym zadaniem zbrojarza jest układanie i zagęszczanie mieszanki betonowej. Aby dostać pracę jako zbrojarz, należy posiadać wykształcenie zawodowe, uzyskane poprzez ścieżkę edukacji o profilu budowlanym.
Do głównych obowiązków zbrojarza należy przygotowanie zbrojenia, wykonanie elementów żelbetowych i betonowych, montowanie szkieletów zbrojeniowych i oczywiście aktywna współpraca z ekipą budowlaną.
Praca na budowie jako zbrojarz wymaga znajomości rysunku technicznego i umiejętności posługiwania się sprzętem. Specjalista w tym zawodzie musi mieć dobrą kondycję fizyczną, a stan zdrowia potwierdzony badaniami lekarskimi. Cierpliwość i dokładność to dwie główne cechy pożądanego pracownika w tym zawodzie.
Betoniarz to pracownik budowlany, który zajmuje się czynnościami związanymi z takimi materiałami, jak beton lub stal.
Zadaniem betoniarza jest przygotowanie mieszanki betonowej, układanie zapraw, szpachlowanie, naprawa uszkodzeń i analiza rysunków technicznych.
Główne obowiązki betoniarza to tworzenie betonowych elementów potrzebnych do konstrukcji budowlanych, fachowa obsługa maszyn oraz prace wykończeniowe.

 

Betoniarz-zbrojarz – oferty pracy

Betoniarz-zbrojarz to zawód, który wiąże się z budowaniem obiektów inżynierii lądowej i wodnej. Jego zadania to między innymi wykonywanie elementów betonowych i żelbetowych do konstrukcji budowlanych oraz tworzenie nawierzchni drogowych, chodników, lotnisk itp. Do wykonywania tego zawodu potrzebne są określone umiejętności oraz kwalifikacje.
Osoba na tym stanowisku powinna odznaczać się zdolnościami technicznymi i manualnymi na wysokim poziomie, dokładnością, a także rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną. Wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich to przecież praca bardzo odpowiedzialna – niedokładne rozłożenie betonu w jednym miejscu może zagrażać bezpieczeństwu całej budowli.
Ważne czynniki przy pracowaniu w tym zawodzie to na pewno sprawność fizyczna, odporność na zmienne warunki pogodowe oraz zdolność pracy na wysokościach. Jeśli interesuje cię taki zawód, po szkole podstawowej, powinieneś udać się do szkoły zawodowej, gdzie znajdziesz taki profil. Niestety jednak nie ma go w każdej „zawodówce” w naszym kraju. Innym sposobem jest ukończenie kursów kwalifikacyjnych zawodowych. Jeżeli będziesz już posiadał odpowiednie wykształcenie oraz dokumenty, możesz zdobyć doświadczenie podczas kilkuletniego stażu. Dzięki temu łatwiej będzie ci później znaleźć dobrze płatną i stabilną pracę.
Ofert pracy dla takich specjalistów jest zawsze dużo. Pracodawcami są najczęściej ogromne firmy budowlane lub przedsiębiorcy wytwarzający elementy betonowe i żelbetowe. Ogłoszenia o pracę betoniarza-zbrojarza znajdziesz na naszej stronie PracownikBudowlany.pl.

 

Przygotowanie zbrojeń i mieszanek betonowych

Beton i stal to materiały, które w swojej pracy wykorzystuje betoniarz-zbrojarz. Konstrukcje stalowe zalane betonem to żelbeton, który jest używany do przygotowywania elementów różnych obiektów budowlanych. Wykonywanie robót zbrojarskich to przygotowywanie szkieletów zbrojenia do montażu, następnie montaż i układanie zbrojenia w formach, robienie mieszanek betonowych, a na koniec zagęszczanie betonu i wygładzanie go.
Betoniarz-zbrojarz potrafi rozróżniać rodzaje prętów zbrojeniowych oraz zna ich właściwości i zastosowanie. Dzięki temu dobiera stal zbrojeniową, narzędzia i sprzęt do rodzaju danych robót betoniarskich. Przy pomocy tych narzędzi może wykonywać prostowanie, gięcie, cięcie i montaż zbrojenia, podczas którego nadchodzi też czas na wykorzystanie różnych siatek i szkieletów.
Przygotowane zbrojenie jest transportowane do miejsca trwającej budowy. W tym miejscu betoniarz-zbrojarz układa je w odpowiednich formach według projektu. Dobiera także skład mieszanek betonowych i robi je zgodnie z przepisem – z piasku, żwiru, wody oraz cementu.
To zawód, który opiera się jednocześnie na pracy zespołowej oraz indywidualnej. Zależy to zwykle od tego, jak pilne jest dane zlecenie. W takich zespołach na budowie najczęściej znajduje się jeszcze np. cieśla, a pracownikami zarządza brygadzista. Dba on o dostawy materiałów i czuwa nad postępem prac.

 

Zatrudnię:

zbrojarza, betoniarza, cieślę, murarza, do szalunków

dodaj darmową ofertę pracy 

Zatrudnię zbrojarza betoniarza