Elewacja ograniczona tylko wyobraźnią
prefabrykowane panele elewacyjne ze spieków kwarcowych.
Zewnętrzna szata budynku może go wyróżnić, inwestorzy oczekują tego od projektów nowych apartamentowców i budynków usługowych. Efekt jednak w największym stopniu zależy od dostępnej technologii. Wybór ograniczony do dwóch skrajności – złożonych systemów strukturalnych. Ścian kurtynowych z jednej strony lub tradycyjnego tynku z drugiej nie pozostawia żadnej przestrzeni dla większości budynków mieszkalnych, a także mniejszych usługowych. Powszechnym wyborem będzie tu więc tynk, dostępny w dziesiątkach rodzajów i setkach kolorów. Na porowatym tynku stopniowo osiada jednak pył i biegiem lat jednak. Niezależnie od wybranego pierwotnie koloru, jego barwa podąża do szarości.
Kamień – naturalne piękno i ryzyko
Pięknie Inaczej zachowa się oczywiście lśniąca świetnością elewacja z polerowanego kamienia naturalnego, będzie trwała. Deszcz zmyje większość zabrudzeń, a proste mycie przywróci jej oryginalny wygląd. Ale też, poza wielokrotnie wyższym kosztem, to prawdziwe wyzwanie konstrukcyjne. Poszczególne płyty z kamienia naturalnego ważą po kilkaset kilogramów lub więcej. Oczywiście stosowano je od historycznych czasów i wykwalifikowani majstrowie kamieniarscy radzili sobie z montażem. Ale, po pierwsze, nie ma zastępowalności pokoleń w tej branży i coraz trudniej znaleźć doświadczoną grupę kamieniarską, a zatrudnianie amatorów… cóż, skutki upadku nawet z niewielkiej wysokości półtonowej płyty kamiennej porównać można chyba tylko do małej bomby lotniczej.
Ponadto w minionych czasach nie przywiązywano tak istotnej wagi do izolacyjności cieplnej ścian zewnętrznych i płyty z kamienia naturalnego wieszano na zagłębionych w murze stalowych kotwach. Dziś jednak, osiągnięcie wymaganej obowiązującymi warunkami technicznymi izolacyjności termicznej. Wymaga co najmniej kilkunastocentymetrowej warstwy izolacji termicznej. Która w każdym przyjętym wariancie będzie materiałem lekkim i porowatym, który nie utrzyma kotwy przeznaczonej do tak dużych obciążeń.
Spieki kwarcowe – przyjazna wykonawcy technologia XXI wieku.
Rozwiązaniem łączącym trwałość i prestiż fasady z kamienia naturalnego z wymaganymi dziś parametrami termicznymi i realiami wykonawczymi jest zastosowanie nowej klasy materiałów. Wielkoformatowych spieków kwarcowych, przemysłowo formowanych w prasach w temperaturze ponad 1200 st. C. Wytwarzane w tej technologii płyty mają na ogół do 3m długości i 3-4 mm grubości. Można je łatwo ciąć i kleić do różnych powierzchni.
Trwałość i wszechstronność
Od kilkudziesięciu lat stosowane są jako okładziny posadzek i ścian w najbardziej wyszukanych aranżacjach wnętrz, ale w ostatnim czasie opracowano też kompletne systemy montażu lekkich termoizolacyjnych paneli elewacyjnych. Z zewnętrzną powierzchnią ze takiego spieku. Estetycznie rozwiązanie jest daleko bardziej efektowne w porównaniu do płyt z kamienia naturalnego. Przede wszystkim dzięki nieograniczonej palecie faktur i kolorów, możliwych do otrzymania w powtarzalnych partiach, przy zachowaniu wszystkich zalet kamienia . Trwałości, braku charakterystycznych dla paneli z tworzyw sztucznych i metalu starzeniowych odkształceń – falowania powierzchni oraz łatwego utrzymania czystości. Montaż systemowych paneli jest przy tym, szybki, gwarantuje uzyskanie wymaganych parametrów izolacyjności cieplnej i w efekcie mieści się w rozsądnym budżecie.
https://www.laminam.pl/
https://architektura.info/prawo/warunki_techniczne_budynki/zalacznik_2_wymagania_izolacyjnosci_cieplnej_i_inne_wymagania_zwiazane_z_oszczednoscia_energii
Oferty Pracy przy elewacjach murach ociepleniach
Oferty pracy / zleceń przy elewacjach murach na pracownikbudowlany.pl
Poszukujesz odpowiedznich pracowników brygad budowlanych
Portal pracownikbudowlany.pl jest branżową platformą na której są prezentowane oferty pracy zleceń jedynie z branży budowlanej i pokrewnej. Dodaj ogłoszenie o pracę dla specjalistów, montażystów, brygad zajmujących się montażem elewacji, fasad,